Tanımı: CNC Kesim
Url Link: hizlimetal.com
Alanlar: Metal & Saç Kesim
Status: DONE

CNC Plazma & Oksijen Saç Kesim

Metal kesme, mekanik ve termal kesme olmak üzere ikiye ayrılabilir. Plazma kesme, metali kesmek için iyonize gazın kullanıldığı termal bir kesme yöntemidir .

Kalın metal plakaları kesmek için en yaygın kullanılan tekniklerden biridir, ancak sac metal için de mevcuttur. Plazma kesmenin avantajlarına ve yeteneklerinden bahsetmeden önce başka bir soruyu ele almalıyız.

Plazma Nedir?

Plazma kesme işlemi termal bir kesme yöntemidir. Bu, metali mekanik olarak kesmek yerine eritmek için ısının kullanıldığı anlamına gelir.

Sistemin genel mekaniği her zaman aynıdır. Plazma kesiciler, basınçlı hava veya nitrojen gibi diğer gazları kullanır. Bu gazların iyonlaşması plazma oluşturmak için gerçekleşir.

Tipik olarak, sıkıştırılmış gazlar elektrotla temas eder ve daha sonra daha fazla basınç oluşturmak için iyonize olur. Basınç oluştuğunda, bir plazma akımı kesme kafasına doğru itilir.

Kesme ucu, bir plazma akışı oluşturmak için akışı daraltır. Bu daha sonra iş parçasına tabi tutulur. Plazma elektriksel olarak iletken olduğundan, iş parçası kesim sehpası aracılığıyla zemine bağlanır.

Plazma arkı metale temas ettiğinde, yüksek sıcaklığı onu eritir. Aynı zamanda, yüksek hızlı gazlar erimiş metali üfler. 

 Daha fazlası için linke tıklayın 

 

Bizi takip edin:

Hizmetlerimiz

KAYNAKLI İMALAT

Sed ut perspiciatis unde omnis iste nas error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto. Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam…

View details
KAYNAKLI İMALAT